E Shtunë, 10.24.2020, 04:56am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Nga Data:   Deri në Datën:    

1. Ministri i kulturës Neumann i dorëzon muzeut të Holokaustit në Uashington një listë me emrat e ebrejeve gjermanë nga 1933 deri 1945 (02.27.2009, 08:41am)
2. Në Pekin kallin veten flakë tre burra (02.25.2009, 11:39am)
3. Stipe Mesiq: S'duhet lejuar shkëputjen e Republikës Serbe të Bosnjës (02.24.2009, 12:31pm)
4. Takimi në Berlin: Hapa konkretë për forcimin e kontrolleve të tregjeve financiare ndërkombëtare (02.23.2009, 09:08am)
5. Financial Times: Konfrontohen Medvedevi dhe Putini? (02.22.2009, 01:50pm)
6. Sekretarja Klinton bën të qartë se SHBA duan marrëdhënie të mira me Kinën (02.22.2009, 10:08am)
7. Netanjahu kërkon në qeverinë e tij Cipi Livnin dhe Ehud Barakun (02.21.2009, 09:18am)
8. Këshilli i Sigurimit drejt realizimit të reformave të shumëpritura (02.20.2009, 07:48am)
9. Hillari Klinton zotohet për një partneritet të ri me Indonezinë (02.19.2009, 08:09am)
10. Cipi Livni: Izraeli duhet të dorëzojë pjesë të territorit (02.17.2009, 03:59pm)
11. Shenja misterioze paraprijnë ditëlindjen e liderit Verikorean (02.15.2009, 09:24am)
12. Sot në Romë Samiti G7 për daljen nga kriza (02.13.2009, 01:36pm)
13. Ekonomia spanjolle zyrtarisht ka hyrë në amulli (02.12.2009, 12:00pm)
14. Në Izrael fiton zgjedhjet Kadima e ministres Cipi Livni (02.11.2009, 10:37am)
15. Izraelitët sot votojnë në zgjedhjet parlamentare (02.10.2009, 03:03pm)
16. Rrugë e vështirë për rehabilitimin e viktimave të komunizmit (02.09.2009, 02:39pm)
17. Berlin: Jep dorëheqjen ministri i ekonomisë (02.09.2009, 11:44am)
18. Franca dhe Gjermania njoftojnë nismë të përbashkët ekonomike (02.08.2009, 10:25am)
19. Taro Aso: Rusia t'ia kthejë ishujt Japonisë (02.08.2009, 08:43am)
20. SHBA e NATO kundër planeve ruse (02.07.2009, 08:21am)
21. Hillari Klinton ftoi për shtet të pavarur palestinez (02.04.2009, 07:16am)
22. Zgjedhjet në Irak zhvillohen të qeta: Miliona vetë votuan për këshillat provinciale (02.01.2009, 08:35am)
23. Olmert: Armëpushimi i njëanshëm i mundshëm (01.17.2009, 10:51am) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]