E Martë, 07.07.2020, 01:03am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Nga Data:   Deri në Datën:    

1. 

Projekti i liqenit të Shkodrës më i rëndësishmi për zonën

(03.27.2009, 01:37pm)
2. Fotoreporterët e parë që fiksuan rrëzimin e bustit të diktatorit (02.20.2009, 07:43am)
3. Joakim Ryker: Bashkëjetesa midis serbëve dhe shqiptarëve e mundur, por situata mund të ndryshojë brenda natës (02.18.2009, 01:51pm)
4. Gëzuar 1 Vit Pavarësi - Tirana ndizet me ngjyra festive kombëtare (02.18.2009, 10:16am)
5. KOSOVA DREJT PAVARËSISË DHE SHTETËSISË SË SAJ NË DY DEKADAT E FUNDIT (02.17.2009, 07:47am)
6. Brukseli tërheq vërejtjen rreth thirrjeve për djegien e pikave kufitare në veri të Kosovës (02.14.2009, 09:51am)
7. Gudar Beqiraj i sapozgjedhur kryetar i Akademisë së Shkencave (02.12.2009, 11:20am)
8. Udhëtimet ajrore Tiranë-Prishtinë me lehtësi të ndjeshme financiare (02.09.2009, 03:52pm)
9. Përleshje ndëretnike: Paralizohet gjimanzi i Strugës (02.09.2009, 03:35pm)
10. Mynih: Sjediu kërkon më shumë njohje të reja (02.07.2009, 05:54pm)
11. Shqipëria bojkoton tryezën në Beograd (02.06.2009, 08:19am)
12. Gjykata e Apelit vendos: Lulëzim Basha është i pafajshëm (02.02.2009, 02:30pm)
13. Lugina e Preshevës një urë lidhëse e farkëtuar nga popullsitë shqiptare (02.01.2009, 08:43am)
14. Dëshmi në Hagë për vrasjen e familjes Berisha më 26 mars 1999 (01.31.2009, 05:50pm)
15. ISLAM LAUKA AMBASADOR ME INTEGRITETIN E DIPLOMATIT DHE SHKENCËTARIT ATDHETAR (01.31.2009, 09:52am)
16. Revolucioni Kalimash dhe kundërshtarët te Ura e Milotit (01.28.2009, 08:33pm)
17. Riza Halimi: Serbia po tenton dëbimin e shqiptarëve nga Presheva (01.28.2009, 10:01am)
18. 

Protestë në Preshevë për lirimin e luftëtarëve të lirisë

(01.26.2009, 09:28pm)
19. Më 6 shkurt mbahet në Tonhalle të St.Gallen koncerti i madh me këngëtarë dhe koncertistë shqiptarë me pjesmarrjen e tenorit Saimir Pirgu, i njohursi Pavaroti i dytë (01.22.2009, 10:04am)
20. Homazhe të shumta me rastin e tre vjetorit të Ibrahim Rugovës (01.22.2009, 08:44am)
21. Prishtina me Obamën (01.20.2009, 04:52pm)
22. Topi dekreton Islam Laukën si ambasador në Prishtinë (01.19.2009, 01:12pm)
23. Haradinaj: pa juridiksion të plotë në gjithë territorin e vendit nuk mund të ketë bisedime me Beogradin (01.19.2009, 08:38am)
24. Ramush Haradinaj zbuloi pllakën përkujtimore të Jusuf e Bardhosh Gërvallës (01.17.2009, 03:00pm)
25. Homazh Profesor Zekeria Canës - Nga Prof.Dr.Jusuf Bajraktari (01.17.2009, 09:30am)
26. U mbushën 10 Vjet nga masakra e Reçakut (01.15.2009, 04:23pm)
27. Greqia miraton MSA me Shqipërinë (01.15.2009, 08:09am)
28. Shtatmadhoria e re e Kosovës (01.14.2009, 11:47am)
29. Editorial: pa e njohur Kosovën, Serbia nuk mund të kërkojë bisedime (01.14.2009, 10:51am)
30. Radio DW - Dr.Vilson Mirdita: Aktiviteti i ambasadës kosovare në Berlin do të ndikojë që të kemi njohje të reja (01.14.2009, 09:13am)
31. Nis aplikimi i Kartave të Identitetit - Berisha: Shteti garant për suksesin (01.12.2009, 02:42pm)
32. Në 10 vjetorin e vrasjes në Prishtinë u përkujtua gazetari dhe publicisti Enver Maloku (01.11.2009, 03:47pm)
33. Homazhe dhe Akademi përrkujtimore në nderim të historianit dhe veprimtarit të shquar Prof.Dr.Zekeria Cana (01.11.2009, 03:32pm)
34. KFOR-i nuk lejon kaos në veri (01.10.2009, 09:42am)
35. 

Anglishtofobia e akuzuesëve të Rrugës Durrës-Prishtinë

(01.08.2009, 04:04pm)
36. Maks Velo: Dosjet e Sigurimit nuk do të hapen kurrë (01.07.2009, 06:29pm)
37. Rada Trajkoviç: Serbët janë fajtorë të incidenteve në Mitrovicë (01.06.2009, 12:54pm)
38. 

Aeroporti "Nënë Tereza" i pezulloi fluturimet për 12 orë rresht

(01.05.2009, 01:46pm)
39. Dimri arktik paralizon verilindjen dhe juglindjen e Shqipërisë (01.04.2009, 12:34pm)
40. 10 shqiptarët e Preshevës 30 ditë arrest (12.30.2008, 09:28am)
41. Në Preshevë protesta për arrestimin e 10 Shqiptarëve (12.29.2008, 09:26am)
42. Selimi: TMK po i lëshon vendin FSK (12.27.2008, 12:06pm)
43. 

Policia serbe arrestoi në Preshevë 10 shqiptarë (12.26.2008, 06:03pm)

44. Emri i rrugës do të jetë Xhorxh W. Bush (12.25.2008, 11:22am)
45. 

Imzot Rrok Mirdita: Të hapen dosjet

(12.25.2008, 10:58am)
46. 

Pretenca ime për prokurorët e diktaturës Gëzim Peshkëpia Letër të Hapur Uidhërs (12.24.2008, 10:40am)

47. Ligji për Spiunët të kishte hyrë në fuqi në vitet e para pas përmbysjes së diktaturës komuniste thotë Vatra  (12.24.2008, 09:38am)
48. 

Vetëm i miratuar Ligji i Spiunëve mund të gjykohet&l (12.23.2008, 02:27pm)

49. 

Berisha: Rruga Durrës-Kukës përfundon në pranverë (12.23.2008, 02:04pm)

50. 

Senati italian ratifikon Protokollin e Shqipërisë në Nato&l (12.22.2008, 09:20pm)Faqe 1/2: 1 2 »

 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]