E Djelë, 12.08.2019, 11:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 

Toger Kolombo “luan” rolin e fundit të jetës së tij


E Premte, 12.19.2008, 01:57pm (GMT+1)

Në rrugët e Los Angeles u shfaq “Toger Kolombo”. Ishte i veshur keq, arrogant, shahej me policët dhe me këdo që përpiqej t’i afrohej. Aktori Peter Falk dukej sikur ishte duke interpretuar rolin e një të moshuari që vuante nga një gjëndje konfuze. Njerëzit e shihnin e pastaj kthenin kokat mos shihnin më pas trupën e xhirimit. Por më kot. Toger Kolombo nuk ishte në ndonjë rol të ri të karierës së tij. Peter Falk, 81 vjeçar ishte vetvetja, dhe misterin e kësaj sjellje e zbuloi këtyre ditëve e bija Catherine, e cila  u tregoi mediave  se “Kolombo i famshëm i serialit televiziv vuan nga sëmundja e Alzheimer, dhe me këtë rast i ka kërkuar gjykatës që edhe të jetë tutoria e  pasurisë të aktorit. Falk, i cili u bë i famshëm përmes serialit televiziv “Toger Kolombo”, kur ishte tre vjeçar, kishte humbur njërin sy për shkak të një tumori. Në karierën e tij të gjatë si aktori, Peter Falk është kandiduar dy herë për çmimin Oskar, më 1961 dhe 1962." (voal-online)
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]