E Mërkurë, 10.16.2019, 06:05am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Shtatmadhoria e re e Kosovës
E Mërkurë, 01.14.2009, 11:47am (GMT+1)

14 janar (Voal-online) – Epoika e Re në Prishtinë, publikon emrat e eprorëve që do të drejtojnë strukturat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Sipas të njëjtit burim një vend bosh është lënë edhe për një gjeneral të përkatësisë serbe.  I njëjti burim ka theksuar se emrat janë nga Bordi për Emërime të Larta, i përbërë nga zyrtarë të lartë të Kosovës dhe nga prania e NATO-s në vend. Krahas gjeneralëve publikohen edhe emrat e përzgjedhur të 15 kolonelëve të FSK-së. Komandant i FSK-së, siç dihet është emëruar komandanti i deritashëm i TMK-së, gjeneral-lejtnant Sylejman Selimi. Edhe emrat e të përzgjedhurve të tjerë pritet t’i nënshkruajë presidenti Fatmir Sejdiu. Gjeneralët: Gjeneralmajor Rrahman Rama; Gjeneralmajor Kadri Kastrati; Gjeneralbrigade Nazmi Ibrahimi; Gjeneralbrigade Bashkim Jashari; Gjeneralbrigade Imri Ilazi; Gjeneralbrigade Zymer Halimi; Gjeneralbrigade Enver Cikaqi. Kolonelët: Fadil Kodra; Haxhi Shala; Iliaz Dërguti; Anton Cuni; Gëzim Hazrolli; Xhavit Sadria; Naim Haziri; Shaip Haziri; Xhavit Gashi; Ylfete Spahiu; Sadria Musiq; Jahir Demaku; Zenun Kodra; Skënder Hoxha; Muharrem Rrahmani.

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]