E Martë, 10.15.2019, 07:33am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 
Beyoncé do të këndojë "At Last" të Etta James për Familjen Obama gjatë ballos së tyre të parë si Presidenti dhe Zonja e Parë e Amerikës
E Shtunë, 01.17.2009, 10:09am (GMT+1)

Voal-online - Njëra prej ëndërrave të Beyoncé u kthye në realitet. Ajo do të këndojë për  Michelle dhe Barack Obama gjatë ballos të tyre të parë zyrtare të marten në Neighborhood Ball në Washington, D.C. "Unë jam kaq e nderuar se do të performoj për Presidentin Obama dhe Zonjën e Parë," tha këngëtarja për Entertainment Tonight. "Nuk mund të ndihem më e nderuar se kaq kur ata më thërrasin të jem pjesë e këtij momenti historik." Beyoncé, e cila interpreton Etta James në filmin Cadillac Records, do të këndojë njërën nga sukseset klasike të Etta James "At Last." . “Unë do të këndoj 'At Last' ndërsa ata do të kërcejnë, kjo ka qenë vërtetë ëndërra ime," shton Beyoncé. Etta James është këngëtare dhe autore këngësh bluz, soul, R&B, rock&roll, fituese e katër çmimeve Grammys dhe 17 çmimeve Blues Music Award. Ajo ka lindur më 24 janar 1938 dhe sot është 70 vjeçe. Ajo është pjesë e Bulevardit të Famës të Rok en Rollit Rock & Roll Hall of Fame. Suksesi më i madh i saj është "At Last", këngë që do ta këndojë Beyoncé.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]