E Martë, 01.28.2020, 10:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Olmert: Armëpushimi i njëanshëm i mundshëm
E Shtunë, 01.17.2009, 10:51am (GMT+1)

EL - Udhëheqësit izraelitë kanë deklaruar se po punojnë për një armëpushim pas luftimeve tre javore në Rripin e Gazës. Pritet që në orët e vona të së shtunës kryeministri Olmert të mbledhë Këshillin e Sigurisë për të vendosur rreth mundësisë së një armëpushimi të njëanshëm. Ende nuk dihet nëse Izraeli do të pranojë edhe kërkesën e Hamasit për të lehtësuar bllokadën ndaj Rripit të Gazës. Gjatë tre javëve të luftimeve janë vrarë mbi 1150 palestinezë dhe 13 izraelitë. Agjencia e Kombeve të Bashkuara UNRWA raporton se dy persona u vranë nga sulmet izraelite ndaj një shkolle të drejtuar nga OKB-ja në veri të Gazës./ Voal-online
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]