E Hënë, 12.09.2019, 12:49am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Topi dekreton Islam Laukën si ambasador në Prishtinë
E Hënë, 01.19.2009, 01:12pm (GMT+1)

Topi dekreton Islam Laukën si ambasador në Kosovë

 

Voal-online - Shqipëria është bërë me ambasador në Kosovë. Gjatë paradites së sotme, burime nga Presidenca thanë për agjencinë NOA se, Presidenti Topi ka dekretuar emrin e ambasadorit në Kosovë. Emri i dekretuar nga kreu i shtetit është Islam Lauka, që sot merr detyrën si ambasador në Kosovë. Lauka u propozua nga qeveria për ambasador dhe para pak ditësh u dëgjua nga komisioni i jashtëm, që dha miratimin e tij. Ndërkohë që gjatë vizitës së pak ditëve më parë të zhvilluar në Kosovë, presidenti Topi kishte premtuar se, shumë shpejt Shqipëria do të përfaqësohej me ambasadorin e saj në Prishtinë.  
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]