E Martë, 10.15.2019, 07:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Prishtina me Obamën
E Martë, 01.20.2009, 04:52pm (GMT+1)

Në ditën e inaugurimit të Presidentit të 44 të SHBA-ës

 

Voal-online- Prishtina kryeqyteti i Kosovës, që në mëngjes të ditës të sotme që është edhe dita inauguriale e Presidentit të të 44-ërt të SHBA-ve, është gdhirë me billborde ku urohet Barack Obama, i cili sot bën betimin si president i Shteteve të Bashkuara. Shqiptarët e Kosovës si gjithë shqiptarët në përgjithësi i kanë pikë të dobër presidentët e SHBA. Ata kanë një nderim të veçantë për presidentin Bill Clinton dhe George W.Bush, sepse i pari bëri luftën, ndërsa i dyti u dha pavarësinë. Një mbështetje të tillë pret Kosova edhe prej Barak Obamës.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]