E Enjte, 01.23.2020, 11:00pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJMI I FUNDIT
 

Presidenti Bush u lë lamtumirën udhëheqësave botërorë


E Martë, 01.20.2009, 04:57pm (GMT+1)

VOA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh Bush, bisedoi sot në telefon me disa udhëheqës të botës për t’i falenderuar për bashkëpunimin dhe miqësinë që i oruan gjatë 8 vjetëve të presidencës së tij. Gjatë ditës së tij të fundit, të plotë në detyrë, zoti Bush foli me Kryeministrin e Rusisë, Vladimir Putin dhe me Presidentin Dmitri Medvedev, si dhe me Presidentin e Izraelit, Shimon Peres, Presidentin e Francës, Nikolas Sarkozi dhe Kancelaren e Gjermanisë,  Angela Merkel. Presidenti Bush foli edhe me udhëheqës të tjerë të vendeve evropiane, Azisë dhe Amerikës Latine. Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se Presidenti Bush u shprehu udhëheqësve botërore kënaqësinë e tij për bashkëpunimin me ta dhe i falenderoi për mikpritjen e tyre ndaj tij dhe të shoqes, Laura. /voal-online
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]