E Enjte, 11.14.2019, 12:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Më 6 shkurt mbahet në Tonhalle të St.Gallen koncerti i madh me këngëtarë dhe koncertistë shqiptarë me pjesmarrjen e tenorit Saimir Pirgu, i njohursi Pavaroti i dytë
E Enjte, 01.22.2009, 10:04am (GMT+1)

Më 6 shkurt mbahet në Tonhalle të St.Gallen koncerti i madh me këngëtarë dhe koncertistë shqiptarë me pjesmarrjen e tenorit Saimir Pirgu, i njohur si Pavaroti i dytë


Voal-online - Më 6 shkurt 2009 organizohet në Tonhalle të St.Gallen një koncert i madh bamirësie në prag të përvjetorit të parë të pavarësisë së Kosovës. Ky koncert është tërësisht humanitar dhe organizohet nga organizata „Opera pa kufij“ me presidente zonjën Edlira Dedja dhe Fondacioni Bedri Dedja si mbështetje nga ana tjetër për programin që Kiwanis internacional (një organizatë shumë e fuqishme ndërkombëtare në Zvicër që merret me fëmijët, kudo në botë), do të zbatojë në Shqipëri.  Këtij koncerti i ka bërë një jehonë të madhe edhe industrialisti dhe personaiteti i njohur në fushën e politikës zvicerane, Rolf Alther, i cili ka themeluar edhe shoqatën Zvicër-Shqipëri për të tërhequr investime të mëdha atje.
Edhe ai po i ben një reklamë të madhe koncertit tonë. Në këtë koncert marrin pjesë figura të shquara të operas shqiptare midis të cilëve edhe Saimir Pirgu – i njohur si Pavaroti i dytë. Drejtuese artistike dhe koncert-maestër është zonja Edlira Dedja.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]