E Shtunë, 12.07.2019, 03:52am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 
Dencel Uashington përsëri më i adhuruari i amerikanëve
E Djelë, 02.01.2009, 11:46am (GMT+1)

(Voal-online) - Për të tretën herë radhazi Denzel Washington është zgjedhur aktori më i adhuruar i amerikanëve. Aktori, fitues i çmimit Oskar me filmin “Training Day” ka dalë fitues ndaj konkurentëve të tillë më të afërt si legjendarët klasikë Clint Eastwood e John Wayne, si dhe  legjendarin e “freskët” Will Smith. Për më tepër, në anketën Harris Poll është renditur i pesti protagonisti i sagës së famshme të Indiana Jones, aktori Harrison Ford, ndërsa Julia Roberts, radhitur e para ndër femrat, zë vendin e gjashtë në listë. Pastaj vijnë një nga një Tom Hanks, Johnny Depp, Angelina Jolie e Morgan Freeman.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]