E Hënë, 08.03.2020, 03:40pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Hillari Klinton ftoi për shtet të pavarur palestinez
E Mërkurë, 02.04.2009, 07:16am (GMT+1)

Evropa e Lirë - Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, sot ka bërë thirrje për një "shtet të pavarur dhe të qëndrueshëm" palestinez në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës, si qëllim të zgjidhjes me negociata me Izraelin.
Duke folur në Uashington, zonja Clinton, poashtu, i bëri ftesë Hamsit që t'i ndalë sulmet me raketa nga Gaza në Izrael.
- Hamasi e di se duhet t'i ndalë raketat brenda Izraelit.
Dje kishte raketa, sot në mëngjes kishte raketa. Është shumë vështirë që të kërkohet nga secili vend, që të mos mbrohet nga sulmet e këtilla të vazhdueshme, tha Hillary Clinton./Voal-online.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]