E Hënë, 08.03.2020, 11:01am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
SHBA e NATO kundër planeve ruse
E Shtunë, 02.07.2009, 08:21am (GMT+1)

Evropa e Lirë - Shtetet e Bashkuara kanë shprehur keqardhjen për planet ruse që të vendosë baza ushtarake në dy rajonet separatiste të Gjeorgjisë, në Abkazi dhe në Osetinë Jugore.
Departamenti i Shtetit njofton se kjo paraqet shkelje të armëpushimit mes Gjeorgjisë dhe Rusisë, të arritur pas luftimeve të gushtit të 2008.
Reagimet amerikane erdhën pas deklaratave të NATO-s se kreu i Aleancës dhe zëvendëskryeministri rus kishin mosmarrëveshje rreth planeve ruse për ngritjen e bazave ushtarake në territoret e Gjeorgjisë. Takimi De Hoop Scheffer-Ivanov në Mynih ishte takimi i parë i nivelit të lartë NATO-Rusi që nga gushti i 2008. Voal-online.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]