E Mërkurë, 07.24.2019, 03:12am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Taro Aso: Rusia t'ia kthejë ishujt Japonisë
E Djelë, 02.08.2009, 08:43am (GMT+1)

Evropa e Lirë - Kryeministri japonez Taro Aso kërkon zgjidhjen e mosmarrëveshjeve territoriale me Rusinë përpara takimit të këtij muaji me presidentin rus Medvedev.
Japonia kërkon kthimin e katër ishujve, të cilat ish Bashkimi Sovjetik i vuri nën kontroll pak ditë pas dorëzimit të Tokios në fund të Luftës së Dytë Botërore. Voal-online.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2019  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]