E Shtunë, 09.26.2020, 01:56am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Berlin: Jep dorëheqjen ministri i ekonomisë
E Hënë, 02.09.2009, 11:44am (GMT+1)

Evropa e Lirë - Ministri gjerman i ekonomisë, Michael Glos ka dhënë dorëheqjen në mes të përballjes me rënien më të thellë ekonomike të Gjermanisë që nga Lufta e Dytë Botërore. Glos njoftoi se sot do t'ia dorëzojë dorëheqjen kancelares Angela Merkel. Nuk është e qartë ende se kush do ta zëvëndësojë atë në qeveri. Dorëheqja e tij vjen në kohën kur vendi është në recesion si dhe shtatë muaj para zgjedhjeve të përgjithshme në Gjermani. Voal-online.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]