E Shtunë, 11.16.2019, 02:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » SHQIPTARËT
 
Përleshje ndëretnike: Paralizohet gjimanzi i Strugës
E Hënë, 02.09.2009, 03:35pm (GMT+1)

Voal-online – Pas përleshjeve sistematike të javëve të fundit ndërmjet nxënësve shqiptarë dhe atyre sllavë maqedonas Ministria e Arsimit në Maqedoni urdhëron mos zhvillimin e mësimit në shkollën e mesme “Niko Nestor” në Strugë. Para se të merrte vendimin, Ministri i Arsimit Pero Stojanovski zhvilloi mbrëmë një takim disa orësh me përfaqësues të vetëqeverisjes lokale dhe profesorëve shqiptarë të gjimnazit "Niko Nestor".
“Për shkak të situatës komplekse në shkollën e mesme "Niko Nestor", është vendosur që e hena, të jetë ditë jo pune për të gjithë nxënësit derisa organet kompetente të shkollës, të komunës dhe ministrisë nuk ndërmarrin qëndrim përfundimtar për organizimin e mëtejshëm të mësimit", deklaroi pas takimit Xhemi Hajredini- këshilltar për arsim pran vetëqeverisjes lokale. Ai informoi se në takimin është pezulluar vendimi i drejtoreshës së gjimnazit për vendosje të ndërrimeve etnike në "Niko Nestor".
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]