E Martë, 07.23.2019, 01:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 
Në Londër u ndanë çmimet Befta, Oskari Britanik - "Milioneri" fitoi dy Befta, për regji dhe si filmi më i mirë
E Hënë, 02.09.2009, 03:48pm (GMT+1)

Voal-online - Në Londër ishte një mbrëmje triumfuese për filmin “milionari. 'The millionaire' me regji të  Danny Boyle që tregon historinë e një djaloshi të varfër i cili në Indi fiton një kuiz televiziv, që e bën të pasur. Pikërisht ky film u shpall si filmi më i mirë i vitit me rastin e ndarjes të çmimeve Bafta, Oskari Britanik, pra çmimi më presitigjioz në Mbretërinë e Bashkuar. Filmi i Danny Boyle fitoi oskarin britanik për regjinë më të mirë, por edhe si filmi më i mirë. Një çmim shkoi edhe për aktorin e ri Heath Ledger i cili vdiq vitin që shkoi nga një overdose.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2019  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]