E Hënë, 08.03.2020, 04:49pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Në Izrael fiton zgjedhjet Kadima e ministres Cipi Livni
E Mërkurë, 02.11.2009, 10:37am (GMT+1)

Voal-online - Partia e qendrës e përfaqësuar nga ministrja e Jashtme, Cipi Livni ka fituar zgjedhjet në Izrael.

Ajo ka arritur të fitojë një vend më shumë në parlament se udhëheqësi i opozitës, Benjamin Netanyahu shpallën që të dy fitore në zgjedhjet parlamentare të zhvilluara dje. Tepër e gëzuar nga fitorja, Livni është shprehur se ka qenë zgjidhja e popullit izraelit për partinë e saj Kadima që i dha fitoren. Ndërsa Netanyahu gjithsesi, është në pritje të emërimit të tij në krye të qeverisë së ardhshme. Pasi Kadima megjithë fitoren, do ta ketë të vështirë të krijojë e vetme qeverinë e re të vendit.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]