E Hënë, 08.03.2020, 04:30pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » POLITIKË
 
Luksemburgu po Shqipërisë në NATO
E Mërkurë, 02.11.2009, 06:40pm (GMT+1)

Voal-online - Ministria e Jashtme bën të ditur se Luksemburgu miratoi sot protokollin për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO. Premtimi i Zëvendëskryeministrit të Luksemburgut Jean Asselborn bërë gjatë vizitës së tij zyrtare në Tiranë për miratimin e këtij protokolli është mbajtur duke e shkurtuar në katër numrin e vendeve që ende nuk kanë votuar për anëtarësimin e Shqipërisë në Aleancën e madhe të Atlantikut të Veriut. Ministria e Jashtme thekson siguri të plotë se edhe 4 vendet e tjera anëtare të Aleancës që ende nuk e kanë miratuar Protokollin e Anëtarësimit, shumë shpejt do t’i përmbyllin të gjitha procedurat e nevojshme, duke i hapur rrugë anëtarësimit të plotë të Shqipërisë dhe Kroacisë në NATO, gjatë Samitit të fillim prillit në Strasburg-Kiehl.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]