E Hënë, 07.22.2019, 12:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 
Uill Smith më i pasuri i më të pasurve të Hollivudit
E Enjte, 02.12.2009, 12:15pm (GMT+1)

Voal-online - Pushteti i superyllit shprehet edhe në paratë e fituara. Aktori amerikan Will Smith është hollivudiani më i pasur. Faqja në internet Forbes.com e ka zgjedhur prapë atë në krye të listës së hollividudinaëve që kanë fituar më shumë. Në sqarimet e saj Forbes shkruan: „Will Smith është i pakonkurueshëm nga aktorët e tjerë për momentin për sa iu përket fitimeve.“

John Burman nga „Forbes Media“ ka sqaruar më tej pse është pikërisht ai më fatlumi i Hollivudit. Sipas Burman në këtë drejtim ka ndikuar fakti që Smith ka luajtur në filma të tillë drama popullorë si Ali, Shtatë jetë, Vdekje me fat. Ai është aktori më i kërkuar për çdo gjini dhe për çdo film. Statistikat flasin në të mirë të Smithit. Filmat e tij të fundit kanë zënë të gjithë vendin e parë për shikueshmërinë dhe për arkëtimin e parave. Pas tij vijnë Johnny Depp, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio und Angelina Jolie. Në 20 më të pasurit përfshihen edhe
Tom Hanks, Denzel Washington, Jack Nicholson dhe Matt Damon.Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2019  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]