E Mërkurë, 01.22.2020, 10:53pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Sot në Romë Samiti G7 për daljen nga kriza
E Premte, 02.13.2009, 01:36pm (GMT+1)

Voal-online - Ministrat e Financave dhe drejtuesit e Bankave Qendrore të shtatë vendeve më të industrializuara të botës, G7, u mblodhen sot në Romë për të diskutuar për krizën globale financiare. Takimi i rëndësishëm mbërrin pas Forumit Ekonomik të Davosit, i cili u mbajt pak ditë më parë në Zvicër, ku u morën në shqyrtim të njëjtat problematika. Secili prej vendeve pjesëmarrëse do të paraqesë sugjerimet e tij mbi daljen nga kriza financiare që ka përfshirë botën.  G7 përfshin SHBA, Kanadanë, Francën, Gjermaninë, Japoninë, Italinë, dhe Mbretërinë e bashkuar. Në samit merr pjesë edhe një delegacion nga Rusia.

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]