E Martë, 10.15.2019, 06:53am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » HOLLYWOOD
 
Salma Hajek dhe afaristi francez u martuan në Paris
E Hënë, 02.16.2009, 06:01pm (GMT+1)

Voal-online –Aktorja me prejardhje meksikane Salma Hayek dhe afaristi francez Francois-Henri Pinault u martuan Ditën e Shën Valentinit në Paris. Kështu u bë e ditur zyrtarisht sot, të hënën. Çifti, sipas të njëjti burim, ka ndërruar unazat të shtunën në mëngjes. Pinault, 46 vjeç, trashëgimtar i një prej pasurive më të mëdha në France, është kreu i grupit të shitjes me pakicë PPR, i cili përfshin firmën Gucci si dhe rrjetin e shitjeve me pakicë Fnac. Çifti ka në vajzë me emrin Valentina, e cila ka lindur me 2007, disa muaj përpara se ata ta shpallnin fejesën zyrtare. Fejesa u ndërpre vitin e kaluar, por planet e martesës u bënë pas një ripajtimi.

Hayek, 42 vjeçe, qe kandidua për Oskar për portretizimin që ia bëri artistes meksikane Frida Kahlo në filmin e vitit 2002, “Frida”. Ajo është gjithashtu producente ekzekutive në komedinë televizive amerikane “Ugly Betty”.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]