E Martë, 08.04.2020, 06:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Cipi Livni: Izraeli duhet të dorëzojë pjesë të territorit
E Martë, 02.17.2009, 03:59pm (GMT+1)

 

 QIK- Sipas gjykimit të ministres së jashtme Zipi Livni Izraeli duhet të heqë dorë nga pjesë të konsiderueshme të territorit të vet për të bërë të mundur një paqe afatgjatë me palestinezët. Një tërheqje e tillë, me anë të së cilës mund të ruhej karakteri hebraik i vendit është për të mirën e Izraelit, tha Livni para përfaqësuesve të organizatave hebraike në SHBA. Kreu i bllokut opozitar Likud, Benjamin Netanjahu, theksoi nga ana tjetër se ai e refuzon tërheqjen e njëanshme izraelite. Edhe tërheqja prej Rripit të Gazës në 2005 ën ishte gabim, tha ai. Sipas tij, kjo tërheqje bëri të mundur për Hamasin që të merrte pushtetin. Netanjahu po përpiqet aktualisht që së bashku me parti të djathta të formojë një koalicion qeveritar nën drejtimin e tij./Voal-online.

 
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]