E Premte, 08.07.2020, 10:31pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
 
Arkivi » LAJME NDËRKOMBËTARE
 
Në Pekin kallin veten flakë tre burra
E Mërkurë, 02.25.2009, 11:39am (GMT+1)

Voal-online –Agjencia e lajmeve HSINHUA (Kina e Re), bazuar në një njoftim të zëdhënësit qeveritar, bën të ditur se tre burra e kanë kallur veten flakë në sheshin qendror të Pekinit. Lajmin e agjencisë kineze e ka cituar e para nga agjencitë perëndimore Rojter. Tre burrat e kanë kallur veten flakë në makinën e tyre në një rrugë tregtare në një shesh të njohur. Ngjarja ka ndodhur fare pranë sheshit Tienanmen. Aktualisht gjendja e tyre nuk është e ditur, ka thënë zëdhënësi qeveritar. Sot shënohet Viti i Ri Tibetian (Losar), ndonëse nuk dihet nëse ky rast është i lidhur me këtë festë. Një vit më parë në Lhasa të Tibetit dhe në pjesë të tjera të rajonit himalajas u zhvilluan protesta të cilat u shtypën me forcë nga Pekini.
Rating (Votes: )   
      Printo


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]