E Shtunë, 07.11.2020, 04:55am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA NATALIE IMBRUGLIA (Natalie Imbrulja, 1975)
E Premte, 12.03.2010, 09:03pm (GMT+1)

Voal-online 3 dhjetor-Këngë të gëzuara është shumë vështirë të shkruash. A mund të më përmendni ju ndonjë këngë optimiste?

Jam krejt e pazonja të gënjej. Por, megjithatë, do të më pëlqente të gënjeja.

Më pëlqen ideja e plakjes së hirshme dhe plot me rrudha... si Audrey Hepburn.

Do të kisha qenë e lumtur nëse do të kisha pritur deri aty nga mosha 35 vjeçare e pastaj të martohesha, por ti nuk zgjedh dot se kur do të ndodhin gjërat, dhe kur ndodhin, atëherë nuk ke asnjë dyshim në mendjen tënde.

Jam një prefeksioniste.

Jam kameleone. Nuk mërzitëm kurrë.

Unë kam bërë plot festa, sepse nuk doja të shkoja në shtëpi dhe nuk dija çfarë të bëja tjetër.

Është mirë ta vësh veten në lëkurën e dikujt. Nuk ka gjë më të saktë.

Është shumë më e lehtë të shkruash kur je e trishtë. Por ti nuk mund të përfundosh e izoluar dhe e dëshpëruar ngaqë të duhet ta vësh veten në atë situatë nga e cila do të kishe ankth.

Ti mund të jesh ose shumë e trashë ose shumë e hollë. Nuk mund të jesh as kështu, as ashtu.

Ti i përket kujtimit tënd të fundit më të mirë. Dhe prej atij kujtimi nuk mund të shkëputesh./Elida Buçpapaj


Elida Buçpapaj


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA EUGENE IONESCO (Eugjen Jonesko, 1912-1994) (11.26.2010)
AFORIZMA TË ALIJA IZETBEGOVIC (Alija Izetbegoviç, 1925-2003) (11.17.2010)
AFORIZMA NGA SALMA HAYEK (Salma Hajek, 1966) (11.11.2010)
AFORIZMA NGA VACLAV HAVEL (Vasllav Havel, 1936) (11.05.2010)
AFORIZMA NGA HEINRICH HEINE (Hajnrih Hajne, 1797-1856) (10.28.2010)
AFORIZMA NGA VICTOR HUGO (Viktor Hygo, 1802-1885) (10.17.2010)
AFORIZMA TË GEORG WILHELM FRIEDRICH HEGEL (Georg Vilhelm Fridrih Hegel, 1770-1831) (10.02.2010)
AFORIZMA NGA AUDREY HEPBURN (Odrei Hepbërn, 1929-1993) (09.19.2010)
AFORIZMA TË ALFRED HITCHCOCK (Alfred Hiçkok, 1899-1980) (09.14.2010)
AFORIZMA TË THEOPHILE GAUTIER (Teofil Gotjé, 1811-1976) (09.06.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]