E Enjte, 11.26.2020, 07:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA CALVIN KLEIN (Kalvin Klain, lindur më 1942)
E Martë, 04.19.2011, 03:04pm (GMT+1)

Voal-online 19 prill-Cilado që është e sigurtë ndaj bukurisë së saj nuk duhet të ndihet e kërcënuar nga reklamat që bëj unë.

Njerëzit lexojnë gjëra në reklamat e mia të cilat madje as që ekzistojnë.

Reklamat tërheqin vëmendjen tuaj, kjo është e gjitha.

Natyrisht, unë e ndjej se një femër e rritur ka të drejtë të vendosë se çfarë të bëhet me jetën e saj dhe me trupin e saj.

Unë nuk kam marrë pjesë as një gjysmën e pritjeve për të cilat mediat hamendin se unë kam qenë. Kjo më mërzit.

Unë nuk dua që opinioni im të jetë gjithmonë i njohur. Atë pak privatësi që më ka mbetur, dua ta mbaj.

Unë nuk merrem gjatë me suksesin. Ndoshta kjo është një arsye pse jam shumë i suksesshëm.

Unë nuk mendoj shumë për famën time.

Shumë gazetarëve nuk iu besoj.

Dyshoj se do të kem një perspektivë të gjatë të famës sime; nëse do ta kem, nuk do të më pëlqente.

Më duhet të falënderoj New York Daily News për kundërthëniet e xhinsave.

Kam namin e njeriut që i merr gjërat kollaj. Por brenda jam si gozhda. Unë vras.

I adhuroj femrat. Jam duke u përpjekur të bëj shumë të bukura me ato. Unë nuk provoj t'i fyej ato. Jeta ime i kushtohet kësaj.

Personalisht nuk bëj kirurgji plastike. E çfarë vlen ajo? Mua më duket qesharake.

Unë ende pi vodka; unë nuk bëj avokatin e pijeve, por unë nuk jam engjël. Unë nuk e pëlqej marihuanën, sepse më jep uri.

Më duket se bëhen tmerrësisht tunduese femrat që veshin t-shirtet e të fejuarve të tyre.

Nuk ia lejoj vetes të kem frikë tronditëse.

Unë jam i dhënë pas femrave, dhe kjo dëshmohet në veshjet e mia dhe në reklamat e mia.

Unë jam i çmendur, nuk mëtoj të jem asgjë tjetër.

Unë jam i përfshirë në një biznes ku askush nuk do t'ia dijë për asgjë tjetër përveç shitjes së koleksionit.

Nuk kam as demokrat, as republikan.

Nuk jam drogmen. Unë nuk çmendem për shkak të drogave; unë çmendem për lirinë e marrëdhënieve me femrat.

Nuk jam politikan dhe nuk dua të jem me asnjërin krah të politikës.

Jam duke provuar të jem Mr. Universe, por dua të jem në formë.

Unë kam qenë i fortë dhe i vendosur gjithë jetën time për shumë gjëra që i kam dashur.

Unë kam takuar shumë njerëz të cilët nuk e dinë se ekziston një Calvin Klein; ata mendonin se është thjeshtë emri i një produkti.

Nëse i lejoj gazetarët të përshkruajnë një koleksion dhe ata bëjnë gabime, unë ndihem i rrënuar, sepse kindet nuk vihen re kurrë.

Nëse ti je vërtet dikush dhe kujdesesh për këtë, atëherë do t'ju mbijetosh shumë vështirësive.

Nëse i lejoj gazetarët të përshkruajnë një kolaksion dhe ata bëjnë gabime, atëherë ndjehem i rrënuar, sepse pasojat asnjëherë nuk dihen.

Nëse ju vërtetë doni dikë dhe i kushtohesh, atëherë mund t'ju mbijetosh shumë vështirësive.

Duket se gjithmonë bëhet zhurmë rreth jetës sime; thjesht disa njerëz flasin më shumë se të tjerët.

Levi's mund të prodhojë shumë më tepër xhinsa perëndimorë (Western jeans) se ne dhe t'i tregtojë me një çmim më të mirë.

Asnjë 27 vjeçar nuk ka përvojën të drejtojë një kompani që bën një çerek miliardi dollarë me shitjet e saj.

Më kanë folur për krimin e organizuar në industrinë e modës, por unë nuk mund të flas për këtë. E kam ndërmend të jetoj.

Njerëzit në të 70-tat kanë ende një jetë të pabesueshme. Shëndeti është gjëja më e rëndësishme.

Njerëzit që drejtojnë një kompani veshjesh të gatshme janë më tepër biznesmenë se producentë apo stilistë.

Disa njerëz mendojnë se puna jonë është pa kuptim, thjesht shpërdorim para. Por ne po kemi sukses.

Gjëja më e mirë është të dukemi të natyrshëm, por truku është ai që na bën të natyrshëm.

E vetmja mënyrë për të reklamuar është të mos përqëndrohesh tek malli.

Ka pasur një ndryshim në sjelljet e burrave ndaj veshjeve. Burrat janë më të vetëdijshëm për modën; nuk kanë më frikë prej saj.

Njeriu nuk shqetësohet aq shumë prej atyre që e urrejnë; në njëfarë mënyrë janë më të shqetësuar prej atyre që i duan./Elida Buçpapaj

Elida Buçpapaj


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA FAIK KONICA (1875-1942) (04.11.2011)
AFORIZMA NGA SOREN KIERKEGAARD (Soren Kirkegard, 1813-1855) (04.05.2011)
AFORIZMA NGA MARTIN LUTHER KING, Jr. (Martin Luter King junior,15 Janar 1929-4 Prill 1968) (03.30.2011)
AFORIZMA NGA JOHN F. KENNEDY (Xhon F. Kenedi, 1917-1963) (03.23.2011)
AFORIZMA NGA HENRY ALFRED KISSINGER (Henri Alfred Kisinger, 1923) (03.13.2011)
AFORIZMA NGA NICOLE KIDMAN (Nikolë Kidman, 1967) (03.04.2011)
AFORIZMA NGA IMNANUEL KANT (Imanuel Kant, 1724-1804) (02.21.2011)
AFORIZMA NGA FRANZ KAFKA (Franc Kafka, 1883-1924) (02.13.2011)
AFORIZMA NGA JANIS JOPLIN (Xhejnis Xhoplin, 1943 - 1970) (02.08.2011)
AFORIZMA NGA PETER JENNINGS (Peter Xhenings, 1938-2005) (01.30.2011) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]