E Mërkurë, 08.05.2020, 11:21pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA NGA DEMI MOORE (Demi Mur, 1962)
E Enjte, 10.27.2011, 10:49am (GMT+1)

Voal-online 27 tetor - Përkundër asaj që thonë reklamat anti-plakje, me kalimin e moshës mund të jesh më mirë. Unë ndjehem mirë në lëkurën time, 100 për qind. Kam ndikime më të mëdha të gravitetit, por kam kuptim më të mirë për veten se kam diçka që unë nuk do ta shkëmbeja me asgjë. Gratë gënjejnë për moshën e tyre - 'pse ta bëjnë këtë?'.

Emilio Estevez ishte patjetër dashuria ime e parë.

Mua nuk më pëlqen të dal pa rroba.

Kam pasur një thelb në jetën time se isha asgjë.

Më pëlqen të lidhem me njerëzit në botën virtuale, të shkëmbje mendime dhe ide, kur në botën fizike ne kurrë nuk mund të kemi mundësi për t'i kaluar shtigjet.

Unë u thashë se do të merrni më të mirë me njëri fëmijë, dhe unë kam.

Unë dua që gjërat të jenë më të mirat që mund të jenë. Unë dua madhështinë.

Unë jam e sigurt se ka shumë njerëz të cilët mendojnë se unë jam e shthurur.

E vërteta është se mund të kesh një martesë të mrekullueshme, por ende nuk ka garancira.

Ekziston një ide se të dalësh pa rroba, disi ju do të keni liri morale.

 

Elida Buçpapaj


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA GABRIEL GARCIA MARQUEZ (Gabriel Garsia Markes, 1927-17 Prill 2014) (10.24.2011)
AFORIZMA NGA MATA HARI (1876-1917) (10.22.2011)
AFORIZMA NGA MALCOLM X (Malkolm Iks, 1925-1965) (10.14.2011)
AFORIZMA NGA JAMES MADISON (Xhejms Medison, 1751-1836) (10.09.2011)
AFORIZMA NGA JEAN-BAPTIST POQUELIN - MOLIERE (Zhan Baptist Pokëlën - Molieri, 1622-1673) (09.28.2011)
AFORIZMA NGA KATE MOSS (Keit Mos, 1974) (09.17.2011)
AFORIZMA NGA THOMAS MANN (Tomas Man, 1875-1955) (09.09.2011)
AFORIZMA NGA MARILYN MONROE (Merilin Monroe, 1926-1992) (08.30.2011)
AFORIZMA (I) TË PROFETIT MUHAMET (570-632) (08.22.2011)
AFORIZMA TË NDRYSHME ANONIME DHE AUTORIALE (08.17.2011) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]