E Hënë, 09.21.2020, 09:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
ZEMRA QË QESH
Nga CHARLES BUKOWSKI

E Djelë, 12.15.2013, 04:38pm (GMT+1)Jeta jote është jeta jote.
mos lejo që shqelmimet ta hedhin në kantinën e butësisë.
vigjëlo.
ka rrugëdalje.
nga ndonjë anë ka dritë.
ndoshta nuk është ndonjë dritë kushedi por fiton mbi terrin.
vigjëlo.
perënditë të ofrojnë raste.
pranoi, përqafoi.
nuk e mund dot vdekjen por e mund vdekjen në jetë, nganjëherë.
e sa më shumë ta bësh këtë shpesh, më shumë dritë do të bëhet.
jeta jote është jeta jote.
dije sa kohë që e ke.
ti je i mrekullueshëm dhe perënditë të presin që të kënaqen me ty.

Përktheu: SKËNDER BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MELODI E KËPUTUNNga MIGJENI (12.15.2013)
MALLINga ADEM ZAPLLUZHA (12.15.2013)
ARMIKUNga CHARLES BAUDELAIRE (12.15.2013)
NË DY BRIGJENga SINAN KËRPAÇI (12.14.2013)
DIBËRNga VEHBI SKËNDERI (12.14.2013)
KUR U SHFAQ POETI NË LULËZIMNga WALT WHITMAN (12.14.2013)
VDEKJA E DYTË E GJERGJIT*Nga ABDULLAH KONUSHEVCI (12.14.2013)
KUJTESA POETIKE NË LETËRSINga RRUSTEM GECI (12.14.2013)
JO DASHURIA NUK KA VDEKURNga ROBERT DESNOS (12.13.2013)
RRUGA QË U KA HUMBUR NJERËZVE NË PYLLNga SKËNDER BUÇPAPAJ (12.13.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]