E Hënë, 09.21.2020, 09:07pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
KOHËT E EMIGRACIONIT
-Ose, nga politika tek muzika -
(Fletë ditari, në martesën e Vendimit me znj Shijaku, NJ, 26 Maj, 2007)
Nga ZEQIR LUSHAJ

E Djelë, 12.15.2013, 05:53pm (GMT+1)


- Këngëtari Gëzim Nika dhe Zeqir Lushaj, NY, USA, Dhjetor 2013 - (Foto: Gëzim Ymaj)

Shqiptarët e Amerikës,
Si dikur,
Nolin dhe Konicën,
Në politikë,
Sot, (të rinovuar),
Duartrokasin,
A.Gaçen dhe G. Nikën, 1)
…Në muzikë!
--
1.Aurela Gaçe dhe Gazim Nika, sot janë këngëtarët më të preferuar në diasporën shqiptare të Amerikës.
-
-Nga libri “Vdekja e varreve”-
ZEQIR LUSHAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZEMRA QË QESHNga CHARLES BUKOWSKI (12.15.2013)
MELODI E KËPUTUNNga MIGJENI (12.15.2013)
MALLINga ADEM ZAPLLUZHA (12.15.2013)
ARMIKUNga CHARLES BAUDELAIRE (12.15.2013)
NË DY BRIGJENga SINAN KËRPAÇI (12.14.2013)
DIBËRNga VEHBI SKËNDERI (12.14.2013)
KUR U SHFAQ POETI NË LULËZIMNga WALT WHITMAN (12.14.2013)
VDEKJA E DYTË E GJERGJIT*Nga ABDULLAH KONUSHEVCI (12.14.2013)
KUJTESA POETIKE NË LETËRSINga RRUSTEM GECI (12.14.2013)
JO DASHURIA NUK KA VDEKURNga ROBERT DESNOS (12.13.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]