E Hënë, 09.21.2020, 08:08pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
NUK KAM SHPRESË TEK TI
Nga ALDA MERINI

E Hënë, 12.16.2013, 05:53pm (GMT+1)Nuk kam shpresë tek ti
dhe tek fakti që nuk je poet
vetëm i dashurisë
ti që vazhdon të më thuash
se do të vijsh nesër
dhe nuk e kupton se për mua
e nesërmja tashmë ka shkuar.
Përktheu: SKËNDER BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MOTRËS - Në PragMartesë-Nga DRITA LUSHI (12.16.2013)
KOHËT E EMIGRACIONIT-Ose, nga politika tek muzika -(Fletë ditari, në martesën e Vendimit me znj Shijaku, NJ, 26 Maj, 2007)Nga ZEQIR LUSHAJ (12.15.2013)
ZEMRA QË QESHNga CHARLES BUKOWSKI (12.15.2013)
MELODI E KËPUTUNNga MIGJENI (12.15.2013)
MALLINga ADEM ZAPLLUZHA (12.15.2013)
ARMIKUNga CHARLES BAUDELAIRE (12.15.2013)
NË DY BRIGJENga SINAN KËRPAÇI (12.14.2013)
DIBËRNga VEHBI SKËNDERI (12.14.2013)
KUR U SHFAQ POETI NË LULËZIMNga WALT WHITMAN (12.14.2013)
VDEKJA E DYTË E GJERGJIT*Nga ABDULLAH KONUSHEVCI (12.14.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]