E Premte, 09.25.2020, 10:16am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
TI JE SYRI QË NUK FLE
Nga ARTUR VREKAJ

E Hënë, 12.01.2014, 10:14am (GMT+1)


Ti je syri që nuk fle
zemër-a që për mua rreh;
Ti je ëndrra që më ngre,
që më pret të kthej atje.

Ti je fjala e stërthënë,
ti je e mërgimit – këngë,
Ti je zë i jetës sime,
që më kumbon në mërgime.

Ti je vetë dashuria,
ti je vetë perëndia;
Kam gjithçka e ty s’të kam,
peng i jetës sime jam!
O Nënë!

Artur Vrekaj, nga përmbledhja për NËNËN.
ARTUR VREKAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LAMTUMIRË SOCIALIZËM!Nga SULEJMAN MATO (11.29.2014)
BABAI NËN BARRËN E MOSHËS KUJTONTE NGJYRËN KUQ E ZINga ASLLAN DIBRANI (11.28.2014)
KUR TË JETË E BASHKUAR KOSOVË, ÇAMËRI E SHQIPËRIA DO T'JU THEM ME FAT PAVARËSIA!Nga ASLLAN DIBRANI (11.28.2014)
URIME PËR DITËN E FLAMURITNga AGIM GASHI (11.27.2014)
U DRODH THËLLËZA, ZOG I DLIRËNga PABLO NERUDA (11.27.2014)
ZALLAMAHINga RRUSTEM GECI (11.27.2014)
LULEVE QË VALVIT ERANga JERONIM DE RADA (11.27.2014)
TI JE SYRI QË NUK FLENga ARTUR VREKAJ (11.27.2014)
PO TË LË MBI TRYEZË KËTË POEZINga DRITA LUSHI (11.23.2014)
EKSPERIENCËNga THANI NAQO (11.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]