E Premte, 12.04.2020, 12:08am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
PËR ATDHEUN
Nga SABIT GECAJ

E Shtunë, 02.07.2015, 04:35pm (GMT+1)


Vritemi a duhemi
Të vendosim sonte
Se nesër ka protestë
Nesër mund te jetë dje

A vritemi
Tu ba dashni
Unë po i bie rrotull lamës
Ti gjuaje mullarin e sanës

Pra a bajmë dashni
Unë e ti
A e masim qiellin
Dhe kur të arrijmë në mes
Do të shohim hartën e atdheut
Qentë që e kafshojnë

Dashni a bajmë
A luftojmë për Atdheun

Apo
Ka kush lufton për të
Ata që po e hanë natën
Për Atdheun gjithçka
E shuajnë edhe dritën…

© sgecaj
SABIT GECAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ENIGMA E TË SHQETËSUARVENga PABLO NERUDA (02.07.2015)
LE T'I DALI FLAKA E TYMINga MUSTAFË RUGOVA (02.05.2015)
KOKËFORTËT JANË TË MADHËRISHËMNga SULEJMAN MATO (02.04.2015)
PASURI PËR T`U NDARËNga SINAN KËRPAÇI (02.04.2015)
MIRËMENGJES ATDHE!Nga AGIM GASHI (02.04.2015)
BISEDË E HERSHME ME BUZONNga QERIM SKËNDERAJ (02.02.2015)
FATKEQËSITËNga PABLO NERUDA (02.02.2015)
MJEGULLI I DASHURISËNga DRITËRO AGOLLI (01.31.2015)
PËRTEJ TË PUTHURËSNga SINAN KËRPAÇI (01.29.2015)
KA - DA - RE - Ose gjashtë shkronja - shkreptimë rrufeje -Nga ZEQIR LUSHAJ (01.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]