E Enjte, 12.03.2020, 11:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
SUPERFUQIA
Nga SINAN KËRPAÇI

E Shtunë, 02.07.2015, 05:09pm (GMT+1)Nëpunës i lodhur ambasade, mospërfillës,
këtu e deri në Alaskë indiferent,
më i lodhur se unë nga qëndrimi i gjatë
në transhenë e shekullit njëzetë.

Mbeta majë një bregu me kundërajrorin tim
duke të pritur me syrin në shënjestër
armiku im i jetës.

Unë një bam nga bunkeri e ti në të sëmës!

A s`e ndjen si rrëfehem superarmiku im?!
Nuk më thirre ti, erdha vetë,
erdha të flas atë që mendova pesëdhjetë vjet:
unë njëherë bam e ti në të sëmës!

Nuk më thirrët Ju, erdha me këmbët e mia
të rrëfehem si e ndjeja atë pushtim
dhe të dal që këtu me një vizë amerikane,
o miku im i madh, o ish armik.
Ju s`erdhët tek unë, po vij unë atje
të të pushtoj me varfëri, Amerikë!

2012 – 2015, Bar “MATEO”
SINAN KËRPAÇI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PËR ATDHEUNNga SABIT GECAJ (02.07.2015)
ENIGMA E TË SHQETËSUARVENga PABLO NERUDA (02.07.2015)
LE T'I DALI FLAKA E TYMINga MUSTAFË RUGOVA (02.05.2015)
KOKËFORTËT JANË TË MADHËRISHËMNga SULEJMAN MATO (02.04.2015)
PASURI PËR T`U NDARËNga SINAN KËRPAÇI (02.04.2015)
MIRËMENGJES ATDHE!Nga AGIM GASHI (02.04.2015)
BISEDË E HERSHME ME BUZONNga QERIM SKËNDERAJ (02.02.2015)
FATKEQËSITËNga PABLO NERUDA (02.02.2015)
MJEGULLI I DASHURISËNga DRITËRO AGOLLI (01.31.2015)
PËRTEJ TË PUTHURËSNga SINAN KËRPAÇI (01.29.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]