E Shtunë, 10.24.2020, 04:57am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
ËNDËRR E NGUJUAR
Nga THANI NAQO

E Shtunë, 02.14.2015, 08:48am (GMT+1)

 
Pse kaq vonë u shfaqe ti?
Sa mirë të ish më e gjatë nata!
Paçka se sfondin bardh’ e zi,
Me ngjyra ta vesh kohë nuk pata.

Pse kaq vonë?... Ku ishe vallë?
Shën Valentini të mbajti ngujuar?!
Ah, të bëhem e njëherë djalë,
Kullën atij kam për t'ia rrafshuar!

Pse kaq vonë?...Është mesdimër,
Struku pas meje e mos bëzaj!
Kam hall zemërohen gjithë Valentinët,
Që në shtratin tim dy femra mbaj...

Pse kaq vonë u shfaqe ti?
E di, je ëndërr, e gjallë, e me shpirt.
Ama, tjetra, krah meje, është e tëra dashuri,
Pyyy...një herë e një kohë me të bëra flirt...

2015

THANI NAQO


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AH KURBET QOFSH I MALLKUEM(Në frymën popullore)Nga AGIM GASHI (02.12.2015)
HËNË E LODHURNga NEKI LULAJ (02.11.2015)
SHI DHE VETËM SHI*Nga PËRPARIM HYSI (02.10.2015)
MOS IKNI NGA TOKA MËMËNga ZEF MULAJ (02.08.2015)
SUPERFUQIANga SINAN KËRPAÇI (02.07.2015)
PËR ATDHEUNNga SABIT GECAJ (02.07.2015)
ENIGMA E TË SHQETËSUARVENga PABLO NERUDA (02.07.2015)
LE T'I DALI FLAKA E TYMINga MUSTAFË RUGOVA (02.05.2015)
KOKËFORTËT JANË TË MADHËRISHËMNga SULEJMAN MATO (02.04.2015)
PASURI PËR T`U NDARËNga SINAN KËRPAÇI (02.04.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]