E Premte, 09.25.2020, 03:58am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
DASHI E QEVERITARI
Nga AGIM GASHI

E Shtunë, 02.21.2015, 04:04pm (GMT+1)Vendosi Qeveria
Forcen ta provoj,
Dyluftim miqsor
Dashit i kerkoj.

Thirren musafir
Hoxhollar me lesh,
Ja nisen dyluftimit
Po sikur dy desh.

Po sikur dy desh
E si dy asllana,
Po thonë shikuesit
Njanit ju kajt nana.

Po marrin turr
Kokat me i taku,
Kersimë e forte
N´Evropë u ndëgju.

Qeveria jonë
Qeveri me jetë,
Koken e dashit
Ndau ne shumë pjesë.

Mbajten fjalim
Leshtukave ju thanë,
Ja se si bahet
Dashi kurban.

U lidh koalicioni
U forcu miqësia,
Sherrin po ua shofin
Pleq edhe rinia.

21.02.2015
Düren


AGIM GASHI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KOSARINga THANI NAQO (02.20.2015)
PËR NJË SYTH QË LASTARONNga ARTUR VREKAJ (02.20.2015)
SONTE...Nga SEJDI BERISHA (02.19.2015)
LEXOJE LOTIN TIM(rrëfime gurbetçarësh shtigjeve të jetës)Nga TAHIR BEZHANI (02.19.2015)
MOS MA KUJTONga DRITËRO AGOLLI (02.19.2015)
HESHTJENga SINAN KËRPAÇI (02.17.2015)
LUTJA E NËNËSNga AGIM GASHI (02.17.2015)
KTHIMI I LULEBORËSNga RRUSTEM GECI (02.17.2015)
DHIMBJE DHE MALL(Emocione nga vizita ime e parë në Kosovë)Nga ALBANA MELYSHI LIFSCHIN (02.17.2015)
ËNDËRR E NGUJUARNga THANI NAQO (02.14.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]