E Martë, 01.28.2020, 03:52am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
TI VJEN...
Nga SEJDI BERISHA

E Djelë, 02.22.2015, 10:01am (GMT+1)Ti vjen
Vjen e nuk më gjënë
Ikën
E në gjeth tisi më kërkon
Më sheh
Si foton e grisur më shikon
E nuk më njeh
Vetëm lotët
Fytyrën time ta kujtojnë
Më prek
Si myshk në rrënjë lisi të ngjajë
Vetëm flaka
Ta kthen aromën time

Më shikon e më shikon
Duke ikur duar hapur
Copë e grimë më bën
Në mykun e kohës
E, një gjeth vjeshte
Duke ma hidhur sipër
Nuk di as vetë kë e mbulon
Por gjethi tretet
Mbi ujin e lumit
Sipër saj shkruan diçka
Jo, lamtumirë
Se diku takohemi
Për të mos u ndarë
Apo kurrë më
Për të mos u takuar...
SEJDI BERISHA


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DASHI E QEVERITARINga AGIM GASHI (02.21.2015)
KOSARINga THANI NAQO (02.20.2015)
PËR NJË SYTH QË LASTARONNga ARTUR VREKAJ (02.20.2015)
SONTE...Nga SEJDI BERISHA (02.19.2015)
LEXOJE LOTIN TIM(rrëfime gurbetçarësh shtigjeve të jetës)Nga TAHIR BEZHANI (02.19.2015)
MOS MA KUJTONga DRITËRO AGOLLI (02.19.2015)
HESHTJENga SINAN KËRPAÇI (02.17.2015)
LUTJA E NËNËSNga AGIM GASHI (02.17.2015)
KTHIMI I LULEBORËSNga RRUSTEM GECI (02.17.2015)
DHIMBJE DHE MALL(Emocione nga vizita ime e parë në Kosovë)Nga ALBANA MELYSHI LIFSCHIN (02.17.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]