E Martë, 01.28.2020, 04:33am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
LOJA E FJALËVE NË FACEBOOK
Nga SINAN KËRPAÇI

E Djelë, 02.22.2015, 11:06am (GMT+1)E vendosëm që do dashurohemi feisbukjania ime
me mënyrën tonë më të veçantë:
me “dashuri larg”,
me “tastierë”, me “çat”.

Do ta ngjitim në piedestal betimin e madh
shoqëruar me një “Rroftë ajo që u tha!”
Përvoja na thotë se “të egrin” e kërkojmë
 si Ti atje edhe Unë këtu,
po në tastierë, fare lehtë
 mund ta gjejmë të dy,
por ne do rendim vetëm te “e të dyve”
pa i ndarë “Unë” dhe “Ti” me të tjerë.

Do ta ruajmë magjiken si dritën e syve,
do rendim me një dashuri: me “e të dyve”.

Eja të qeshim hahaha përsa thamë lart
si feisbukjanë të thekur me betime në çat
për të veçantën tonë me krahë,
për lojën e fjalëve që s`u lodhën
me premtime dhe hahaha,
hahaha pa fund, o çat-jania ime!

(Nga libri në dorëshkrim “PUTHJELODHURA”)
SINAN KËRPAÇI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TI VJEN...Nga SEJDI BERISHA (02.22.2015)
DASHI E QEVERITARINga AGIM GASHI (02.21.2015)
KOSARINga THANI NAQO (02.20.2015)
PËR NJË SYTH QË LASTARONNga ARTUR VREKAJ (02.20.2015)
SONTE...Nga SEJDI BERISHA (02.19.2015)
LEXOJE LOTIN TIM(rrëfime gurbetçarësh shtigjeve të jetës)Nga TAHIR BEZHANI (02.19.2015)
MOS MA KUJTONga DRITËRO AGOLLI (02.19.2015)
HESHTJENga SINAN KËRPAÇI (02.17.2015)
LUTJA E NËNËSNga AGIM GASHI (02.17.2015)
KTHIMI I LULEBORËSNga RRUSTEM GECI (02.17.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Janar 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]