E Premte, 06.05.2020, 07:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
NËN NJË RE TË GRISUR
Nga SHKËLZEN ZALLI

E Premte, 02.27.2015, 03:09pm (GMT+1)Kthehesha nga vdekja kur në rrugë
m’u shfaqën,
Dy male të vogla që ndiqnin një përrua.
Përroi  ligështohej e fshihej nëpër gjethe,
I ndjekur nga gurët
e honet idhnake,
Kodërzat gajasen e godasin gjoksin,
Me sy mëllenje
prej emri  të lagur.
U ndala,
Në çast m’u kujtua vdekja
Që lash diku
Nën një re të grisur.
SHKËLZEN ZALLI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ME  LOTË  BURRINga JAHO MARGJEKA (02.27.2015)
LISI I PREMË ME VIJA JETENga ZOG HYSENAJ (02.26.2015)
TROPOJE, VENDLINDJA IMENga BESART RAMIZI-TAFAJ (02.26.2015)
NJË MENDIM VETËTIMTHINga DRITËRO AGOLLI (02.25.2015)
VAZHDIMISHT TRADHTOHET NJERIUNga VISAR ZHITI (02.25.2015)
TMERR NË SALLËN E NGRËNIESNga FEDERICO GARCIA LORCA (02.25.2015)
TEPËRIMNga WISLAWA SZYMBORSKA (02.25.2015)
ALBANINga RRUSTEM GECI (02.23.2015)
LOJA E FJALËVE NË FACEBOOKNga SINAN KËRPAÇI (02.22.2015)
TI VJEN...Nga SEJDI BERISHA (02.22.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]