E Premte, 08.07.2020, 05:15am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
JEMI NJË KOMB
Nga SYLË BAJRAMI

E Djelë, 03.08.2015, 11:09am (GMT+1)


Jemi Kombi që ka më së paku Atdhedashuri.
Jemi Kombi që asimilohemi në tri gjenerata.

Jemi Kombi që korruptohemi për një fjalë goje.
Jemi Kombi që më së shumti e urrejmë veteveten.
Jemi Kombi që nuk e meritojmë Lirinë.
Jemi Kombi që edhe kur mund të zgjedhë, e zgjedh më të keqen.
Jemi Kombi që ikim prej vetvetes.
Jemi Kombi që na don dhe na ruan Zoti se neve moti na kish hangër Dreqi.
Jemi Kombi që mvaret nga ne ku do të jemi nesër.
A e dini se, po deshtëm, mund të jemi Kombi më i mirë në Botë!?
SYLË BAJRAMI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUR MOS TË TË DUA MË…Nga DRITA LUSHI (03.06.2015)
NJË SHKREPËSENga DRITËRO AGOLLI (03.05.2015)
AROME FEMIJENga LUMO KOLLESHI (03.05.2015)
MARSI IM(Që nga 1958-a)Nga FETI ZENELI (03.02.2015)
XHIXHILÉNga THANI NAQO (03.01.2015)
MOS MA VRISNI ATË PAK LIRINga AGIM GASHI (03.01.2015)
ZEMRA E FEMRËSNga VASIL TABAKU (03.01.2015)
KUR MUNDJA SUPERFUQITËNga SINAN KËRPAÇI (03.01.2015)
STANI NË BJESHKË TË KAKISËNga PAL NEÇAJ, NY, USA (03.01.2015)
PAMJE ME KOKRRIZË RËRENga WISLAWA SZYMBORSKA (02.27.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]