E Premte, 09.25.2020, 03:20am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
LETËR MENDELEJEVIT
Nga THANI NAQO

E Martë, 03.10.2015, 03:43pm (GMT+1)


Ato që prek i mas me sy,
S’më duhet litër e metrazh.
Puthjen e shumëzoj me dy,
Dashurinë dot s’e mas.

Ato që s’preken i strehoj në zemër,
Dhimbjet, bukuritë e çdo shëmti.
Nuk di ç’të bëj me “Elementin Femër”,
Edhe e shkruar flladon dashuri.

Ato që prek i mas me sy,
S’më duhet litër e metrazh.
Kur puthjen, miku im, e pjestoj me dy,
“Njëshin” dot s’e mas…

2015

THANI NAQO


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HESHTJE E PËRGJUMURNga TAHIR BEZHANI (03.09.2015)
DASHURI ME SHIKIM TË PARËPoezi nga WISLAWA SZYMBORSKA (03.08.2015)
JEMI NJË KOMBNga SYLË BAJRAMI (03.08.2015)
KUR MOS TË TË DUA MË…Nga DRITA LUSHI (03.06.2015)
NJË SHKREPËSENga DRITËRO AGOLLI (03.05.2015)
AROME FEMIJENga LUMO KOLLESHI (03.05.2015)
MARSI IM(Që nga 1958-a)Nga FETI ZENELI (03.02.2015)
XHIXHILÉNga THANI NAQO (03.01.2015)
MOS MA VRISNI ATË PAK LIRINga AGIM GASHI (03.01.2015)
ZEMRA E FEMRËSNga VASIL TABAKU (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]