E Martë, 08.11.2020, 04:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
NË DITËN E VERËS
Nga SABIT GECAJ

E Shtunë, 03.14.2015, 03:48pm (GMT+1)Do të fluturoj
Po më the do ta zë qiellin
Me ty përbrenda me ty në shpirt
Ti je e madhe drita

Ti frymë e paprekun
Je drithërima ime e diellit
Koha që më rrjedh ndër dej
Streha ku më rri shpirti

Je stina ime e praruar
Rruga që nuk e harroj asnjëherë
Dallga që më mbështjell ne zemër
Drita që ndizesh çdo kohë

Ti je ajo që dua
Pak a shumë jetë je
Ëmbël e synit e zemrës
E imja të kam thënë...
SABIT GECAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË GJUNJ, O BOTË VRASTARE!Nga NAMIK SELMANI (03.11.2015)
LETËR MENDELEJEVITNga THANI NAQO (03.10.2015)
HESHTJE E PËRGJUMURNga TAHIR BEZHANI (03.09.2015)
DASHURI ME SHIKIM TË PARËPoezi nga WISLAWA SZYMBORSKA (03.08.2015)
JEMI NJË KOMBNga SYLË BAJRAMI (03.08.2015)
KUR MOS TË TË DUA MË…Nga DRITA LUSHI (03.06.2015)
NJË SHKREPËSENga DRITËRO AGOLLI (03.05.2015)
AROME FEMIJENga LUMO KOLLESHI (03.05.2015)
MARSI IM(Që nga 1958-a)Nga FETI ZENELI (03.02.2015)
XHIXHILÉNga THANI NAQO (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]