E Shtunë, 10.19.2019, 04:51am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
PYLLI IM FLE NËN BORË
Nga THANI NAQO

E Enjte, 04.09.2015, 08:49am (GMT+1)Nën hijen e tij, i dremelitur,
Sheh ëndrra të bukura me Prill e Maj.
Të thatat degë s'ia lë pa krasitur,
Krasitja pyllin mban gjallë.

Nektar e vesë s' le pa thithirë.
Gjunjazi a, zvarrë, ta di secdo hiqem.
Gjoksbardhën nuselalë e pres të vijë.
Në zgavrën ku unë do fshihem.

Gjumin ma shpojnë drerët me brirë,
Harreshëm kumbojnë zile e këmborë.
Ç'ë se në shekull tjetër jam gdhirë,
Pylli im fle nën borë...

3 Prill, 2015
THANI NAQO


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RRAP-STATUJË TË VATRËS SIMENga ASLLAN DIBRANI (04.09.2015)
HAIKUNga GJON NEÇAJ (04.08.2015)
KEQARDHJENga ARTUR VREKAJ (04.08.2015)
KUR U KTHJELLUANga SINAN KËRPAÇI (04.08.2015)
HIJET QË TEATRONINNga ASLLAN DIBRANI (04.06.2015)
GËZIMI I FITORESNga NAMIK SELMANI (04.05.2015)
MUNDIMET E JEZU KRISHTIT E VAJI I ZOJËS SË BEKUEMENga NDUE BYTYÇI (04.05.2015)
BUZËQESHJA NË LUMNga SEJDI BERISHA (04.05.2015)
NUSJA NGA KOSOVANga DRITËRO AGOLLI (03.26.2015)
DASHURINga THANI NAQO (03.24.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]