E Premte, 02.28.2020, 02:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
KUR TË JETË E BASHKUAR KOSOVË, ÇAMËRI E SHQIPËRIA DO T'JU THEM ME FAT PAVARËSIA!
Nga ASLLAN DIBRANI

E Premte, 11.28.2014, 11:38am
28 Nëntor 1912 një akt historik
ngrehu lart krenarinë e shqiptarëve
dëshmoj historinë dhe dinjitet
rrënoj mite e pushtues grabitqarë
URIME PËR DITËN E FLAMURIT
Nga AGIM GASHI

E Enjte, 11.27.2014, 03:32pm
Ti shqiptar sot fillo këngën
Këngë të gjakut e të zisë,
Për Flamurin me shkabë dy krenëshe,
Këtë symbol të Arbërisë
U DRODH THËLLËZA, ZOG I DLIRË
Nga PABLO NERUDA

E Enjte, 11.27.2014, 12:27pm
U drodh thëllëza, zog i dlirë
i fushave të Kilit:
thirri, gëzoi,
shkroi në erë
ZALLAMAHI
Nga RRUSTEM GECI

E Enjte, 11.27.2014, 12:22pm
Në këtë qytet pa ekstazë
thonë se dikush ka vdekur
qytetarët kudo janë tubuar
por ata s´din kë e vorrosin
LULEVE QË VALVIT ERA
Nga JERONIM DE RADA

E Enjte, 11.27.2014, 12:16pm
Fryu era e maleve
dhe rrëzoi hijen e lisit:
gjaku im mbetet lumit t’Vodhit!
Ushtarë, m’hapni shtatoren
TI JE SYRI QË NUK FLE
Nga ARTUR VREKAJ

E Enjte, 11.27.2014, 12:12pm
Ti je syri që nuk fle
zemër-a që për mua rreh;
Ti je ëndrra që më ngre,
që më pret të kthej atje
PO TË LË MBI TRYEZË KËTË POEZI
Nga DRITA LUSHI

E Djelë, 11.23.2014, 02:07pm
Kur s’je,
vij e ulem në poltronin tënd;
Prek letrat e shpërndara
Librat e lënë hapur
EKSPERIENCË
Nga THANI NAQO

E Premte, 11.21.2014, 08:29am
Tani çdo gjë e mas me sy,
S’më duhet litër e metrazh.
Një pëllëmbë jam më i gjatë se ty,
Edhe Rrugën e Diellit me hostenë e mas
KA RA BORË NË TROPOJË
Nga RAMIZ LUSHAJ

E Mërkurë, 11.19.2014, 12:37pm
I thinjur, po më merr malli të lodroj si fëmijë mbi borë,
Si dikur, me kluca me i nxanë tricat me i trohë bukë.
Po peni nyjelidhun i kësaj kohe më ndjek çdo orë,
GJITHÇKA FEMËRORE
Nga VASIL TABAKU

E Mërkurë, 11.19.2014, 07:48am
Gjithçka femërore
e vodhën duart e mia...

Rrëmbyen
  » KUR NJË MËNGJESNga DRITËRO AGOLLI
  » DUKE QESHË TA THEM TË VËRTETËN- Një takim i çuditshëm në tumë të ëndërrës me poetin Jeronim De RadaNga RRUSTEM GECI
  » KJO KËMBANË E THYERNga PABLO NERUDA
  » S’KE ÇFARË TË MË BËSHNga ADEM ZAPLLUZHA
  » MË ÇOI NË FERR(Mikut tim zv. minister ne qeverine "RILINDJA")Nga SINAN KËRPAÇI
  » PËRLUTJE NËN ZËNga ARTUR VREKAJ
  » SHEMBJA E MURIT TË BERLINITNga RAMË SMAJLAJ
  » ATJE FILLON BOTANga THANI NAQO
  » KOHË MË VONËNga DRITËRO AGOLLI
  » TË DHASHËNga FASLLI HALITI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 

 
VOAL
[Shko lart]