E Shtunë, 09.19.2020, 10:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
 
EMIN SYLA KËNDON ME LANA DEL REYN NËPËR RRUGËT E NEW YORKUT

E Mërkurë, 03.11.2015, 07:04am (GMT+1)


Ai e ka muzikën të injektuar deri në damarë. Ai mund të flasë pafund për muzikën, rrymat muzikore dhe këngëtarët e tij të preferuar. E veçanta e tij është se çdo këngë që dëgjon ai e riprodhon me kitarën e tij në një stil krejtësisht origjinal.

Ky është përshkrimi që i bëhet Emin Sylës në një faqe në Facebook e cila i ishte hapur atij në kohën kur po merrte pjesë në The Voice of Albania në edicionin e vitit 2012.

Emini është një djalë i ri nga Prishtina, por që kohës së fundit po qëndron në SHBA, më saktësisht në New York, raporton Koha.net.

Shkuarja e tij atje ka bërë që të takojë një prej idhujve të tij – këngëtaren Lana Del Rey.

Se si ka ardhur deri te takimi nuk dihet, mirëpo ata kanë interpretuar së bashku në rrugë këngën Yayo të Lana Del Rey, ndërkaq për muzikën u përkujdes vet Emini me kitarën e tij.

Syla edhe më parë ka kënduar këngë të Lanas, dhe tani atij si duket i është realizuar një ëndërr e bukur që ta takojë atë dhe të këndojnë së bashku.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ARKITEKTURA - FRYMËZIM I FOTOGRAFIT ILIR RIZAJ (03.09.2015)
Shkolla shqipe e MP në Treviso, shënoi 7 Marsin - Ditën e Mësuesit SHKOLLA E TREVISOS E VITIT 2015 – ME ELEMENTE NGJAJSHMERIE  ME  SHKOLËN KORÇËS TË VITIT 1887…!Nga BEQIR CIKAQI (03.09.2015)
TOM MRIJAJ - LUGU I DRINIT ËSHTË DHE MBETET VENDI IM MË I DASHUR NË BOTË Intervistë me Sekretarin e Përgjithshëm të Lidhjes së Tretë Shqiptare të Prizrenit në SHBANga KLAJD KAPINOVA (03.08.2015)
ARBËRESHËT E SICILISË PËRKUJTOJNË PAPA MATEUN (03.05.2015)
PO DOSJET E GJYQEVE A DO HAPEN NDONJËHERË?Nga ABDURRAHIM ASHIKU, Athinë (03.02.2015)
EMIGRANTËT E RIKTHYER PO MENDOJNË RILARGIMIN NGA SHQIPËRIA - JA DISA ARSYE, SIPAS INSTAT (03.02.2015)
NËNA TEREZE DHE SKULPTORINga AGIM GASHI (03.01.2015)
AUSTRI - SHQIPTARJA NGA KOSOVA LINDI BINJAKË NË MOSHËN 60 VJEÇARE (02.28.2015)
FTESË - MANIFESTIM I LARMISHËM SHKOLLOR NË LOZANË (02.26.2015)
GËZIM MYSHKETA - NE JEMI ARTISTË TË DHËNË ME HUA JASHTË SHQIPËRISË (02.22.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]