E Martë, 12.10.2019, 06:41pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DOSSIER
 
Shën Valentini: Google Earth porosit ta festojmë në ishullin që ka formën e zemrës
E Shtunë, 02.14.2009, 10:21am (GMT+1)

Voal-online –Kush ka dëshirë ta festojë në mënyrë të veçantë e të paharrueshme sivjet Shën Valentinin, le ta dëgjojë këshillin e Google Earth, që sapo ka zbuluar një ishull të vogël në Kroaci me formën e zemrës. Bëhet fjalë për ishullin Galesnjak. Ishulli është i pabanueshëm. Google Earth e ka ripagëzuar me emin “Ishulli i të dashuruarve”, të cilët, nëse vërtetë janë të tillë aq sa thonë, duhet të vihen në garë për ta vizituar. Galesnjak është pronë e Vlado Juresko, që drejton një agjenci udhëtimesh dhe që ka deklaruar se kurrë nuk e ka përfytyruar që ishulli i tij ta ketë formën e zemrës, derisa i ka shikuar pamjet e publikuara nga pikërisht Google Earth. Juresko është duke vënë lidhje me ishuj të tjerë në formën e zemrës të cilët gjenden në arqipelagun Fixhi (Fiji), në Argjentinë dhe në Australi, ndoshta për të krijuar një paketë turistike të pushimeve me emrin “arqipelagu botëror i dashurisë”.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Shën Valentin: Kur dy shpirtëra e gjejnë njëri tjetrin lidhja e tyre fillon mbi tokë dhe vazhdon përherë në qiell (02.12.2009)
Shën Valentini dhe Stina e Dashurisë (02.08.2009)
XHEJMS DIN OSE IKONA HOLLIVUDIANE E REBELIT (02.01.2009)
REKUIEM PËR MINO REITANON KALABREZIN QË KËNDOI ME BITËLLSAT (01.31.2009)
Fotografisë i mungon daltoniku gjenial Helmut Newton (01.27.2009)
Poetja që përuron Obamën (12.25.2008)
THOMAS WOODROW WILSON,GJENIU SHPËTIMTARI I SHQIPËRISË E KOMBIT SHQIPTAR& (12.14.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]