E Shtunë, 08.08.2020, 03:04pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Protokoll i orëve të fundit të Majkëll Xheksonit
E Martë, 08.25.2009, 02:45pm (GMT+1)

 

Voal-online -Mediat kanë botuar një raport të hollësishëm të natës kur vdiq Mbreti i Popit Michael Jackson: çfarë ka ndodhur në orët e fundit të jetës së tij...

 

22 qershor 2009: Murray i jep Jackson-it 25 miligramm Propofol në kombinim me qetësuesit Lorazepam dhe Midazolam. Me këtë përzierje këngëtari mundi të flejë. Më 23 qershor 2009 Murray ia hoqi Propofolin. Ai tha se Jackson do të bëhej i varur prej këtij ilaçi. Dhe pati sukses: Jackson fjeti pa Propofol.

 

25 qershor 2009, nga ora 1.30 e natës: Murray kërkoi që Jackson të flinte prapë pa Propofol. Kësaj here nuk pati rezultat.

 

Nga ora. 2.00 e natës: Jackson nuk mund të flinte, Murray ia injektoi atij qetësuesin Lorazepam. Jackson nuk flinte dot.

 

Nga ora 3.00 e natës: Murray i dha pacientit të tij Midazolam. Jackson megjithatë nuk fjeti.

 

Nga ora 5.00 e natës: Murray ia bëri Jackson-it një tjetër injeksion me Lorazepam, por ai prapë nuk fjeti.

 

Nga ora 7.30: Një tjetër injeksion me Midazolam, pa sukses. Murray thotë se ia ka kontrolluar vazhdimisht pulsin Jackson-it.

 

Nga ora 10:40: Murray ia injektoi Jackson-it 25 miligram Propofol. Pas kësaj këngëtari fjeti.

 

10 minuta më vonë: Murray shkoi në tualet. Ai mendon se vetëm 2 minuta ka qëndruar atje.

 

Nga ora 11: Teksa Murray pas se Jackson nuk merrte frymë më, i jep atij Flumazenil, ilaç që ndihmon kundër mbidozimit.

 

Mes orës 11.18 e 12.05 Murray bëri tri telefonata, gjithësej 47 minuta. Me kë ka folur në këtë kohë nuk dihet.

 

Në 12.21 thirri urgjencën. Me kë foli atje dhe pse zgjati kaq shumë nuk dihet.

 

Kur erdhi urgjenca mjeku tregoi se me çfarë e kishte mjekuar. Tashmë s’kish ngelur tjetërgjë veç nënshkrimi i vdekjes.

 

Hetimet për shkakun e vdekjes treguan se Michael Jackson kishte vdekur ngaqë mjeku i dha narkotik të fortë Propofol me qetësues të tjerë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Ankand i autografeve, në garë koleksionisët (08.25.2009)
Fobitë e hollivudianëve nga më absurdet (08.24.2009)
Rene Xelveger në filmin "My one and only" (08.22.2009)
Kameron Diazi iu përgjigjej pyetjeve të lexuesve (08.20.2009)
Marlen Ditrih ishte bërë e "varfër", këndonte në telefon për të fituar para (08.20.2009)
Xhenifer Lopez: Amësia ndryshon gjithçka (08.18.2009)
Eva Longoria Parker shtrin biznesin e saj të restoranteve edhe në aeroporte (08.17.2009)
Jeta dhe vepra e këngëtarit amerikan Pit Siger (08.16.2009)
Kujtohet 40 vjetori i festivalit të Udstokut (08.16.2009)
Don't cry for Paula Abdul (08.12.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]