E Shtunë, 08.08.2020, 03:59pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Duke ndjekur Julia Robertsin në Napoli
E Martë, 09.15.2009, 07:56am (GMT+1)

 

 

Voal-online - Julia Robert e fillon ditën që në orën 7 të mëngjezit në një lagje të Napolit të transformuar në një shesh xhirimesh të filmit  "Eat, Pray, Love" me regjisorë di Ryan Murphy.

Robert me  "buzëqeshjen hollivudiane" e ka ndriçuar lagjen Forcella. Xhirimet kanë vazhduar edhe pas një shiu të papritur, duke u dhënë spontanitet edhe më skenave, sipas romanit autobiografik të Elizabeth Gilbert, e cila tregon udhëtimin nëpër botë të një gruaje që kishte humbur dashurinë. Në libër, protagonistkja ndalet të hajë një picë Margarita në lokalin e famshëm "Da Michele" në rrugën Colletta. Edhe në film do të jetë tamam kështu.


Julia Robert I vazhdoi xhirimet e disa skenave deri në orën 12:30, në lokalin që e administron familja Condurro, përpara disa qindra fansash, dhe banorësh të zones të cilët janë rrekur që ta mbajnë të fiksuar në aparatet e tyre apo telefonët celularë të qeshurën e saj që ka hyrë në histori.


Nga njëri çiak tek tjetri, ish-Pretty Woman dhe stafi i saj kanë gjetur mikëpritje tek floktorja "Hypnotic" për të ndryshuar veshjet dhe për t’u ritrukuar. Zyze të zeza, flokë biond, të gjatë të të dallgëzuar, e veshur me një xhakavento të ngushtë të zezë, jeans dhe çizme lëkure. Kështu e shijoi Julia Robert picën ndërsa kamerat vazhdonin të xhironin skenat që do të pe¨rfshihen në film. Në fund aktorja ka marrë si dhuratë një statujëz kujtimi nga artistët e Ferrigno-s të Shën Gregor Armeno-s.

Në pasdite, trupa u spostua në Pio Monte della Misericordia, ku skenari ka parashikuar një shëtitje të personazhit permes varrezave të  ushtarëve romakë nën shoqërinë e aktorit Luca Argentero, që në film interpreton rolin e një guide turistike.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bijonse ndan gëzimin me Tejlor Suiftin (09.14.2009)
Hidhet në treg koleksioni me këngët e përpunuara të Bitëllsave (09.14.2009)
Uitni Hjuston në krye të klasifikimeve botërore (09.12.2009)
Intervista e parë e Xhenet Xheksonit pas vdekjes së Majkëllit (09.10.2009)
"The Inglorious Bastards" ndër filmat më të mirë të Tarantinos (09.07.2009)
Vëllezërit e motrat "shëmtakë" të hollivudianëve (09.04.2009)
Keit Blanshet plagoset në skenë (09.03.2009)
Xhina Davis diva më universale e Hollivudit (09.03.2009)
Martesa e katërt e Xhein Fondës (08.30.2009)
Projektet e reja të Hollivudit (08.29.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]