E Martë, 02.25.2020, 11:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Bijonse shfajëson Uestin
E Mërkurë, 10.07.2009, 04:46pm (GMT+1)

 

Voal-online –Femra tjetër në qendër të skandalit flagrant të Kanye West në veprimtarinë Video Music Awards më në fund flet botërisht.

 

Beyoncé Knowles, humbja e së cilës përballë Taylor Swift në kategorinë Best Female Video e bëri të West të vërshojë në skenë dhe t’ia marrë mikrofonin këngëtares Swiftt nga dora më 13 shtator, thotë se ajo e kupton arsyen pse raperi veproi ashtu.

"I kuptoj mirë qëllimet e tij dhe e di që ai po ngrinte krye për hir të artit. Para se të shpallej fituesja, kur po shqiptoheshin emrat e kandidateve, ai më tha mua: Ky çmim është yti.” Kështu tha ajo në një intervistë me Gayle King në revistën O: The Oprah Magazine”.

"Kur nuk isha unë fituesja, ai u shokua krejtësisht," tha në intervistë Knowles, 28 vjeçe. Më tej ajo shtoi: “Dhe kur u ngjit në skenë, ai po shqiptonte 'jo, jo, jo!' e pastaj filloi të flasë. Dhe unë vazhdoja 'oh, jo, jo, jo!' "

Kur Beyoncé fitoi çmimin Video of the Year më vonë atë mbrëmja, atëherë thirri në skenë kolegen Swift dhe ia dha mundësinë këngëtares yll të muzikës country ta mbaronte fjalimin e saj.

 

“Në fund, gjithçka u shndërrua në një natë të mrekullueshme, dhe Taylor Swift pati momentin e saj kulmor – dhe unë nuk mbajta fjalën e pranimit të çmimit," shtoi Knowles në intervistë. (http://www.people.com/people)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
"Koguaret", hollivudianet në moshë që gjuajnë djelmosha (10.03.2009)
E ardhmja e Polanskit (Triptik) (10.03.2009)
Deivid Leterman: Si u kërcënova me gjobë 2 milionë dollarëshe (10.02.2009)
Shkenca: Naomi Kempbell dhe Kristian Beil janë gruaja dhe burri më të bukur të botës (09.30.2009)
Xhek Nikëllson, artisti më i gjithanshëm dhe njeriu më i gjithanshëm (09.28.2009)
Brus Springstin sot është 60 vjeç (09.23.2009)
Suri Cruise me taka (09.22.2009)
Xhudi Denç, Queen Dench (09.20.2009)
Duke ndjekur Julia Robertsin në Napoli (09.15.2009)
Bijonse ndan gëzimin me Tejlor Suiftin (09.14.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 

 
VOAL
[Shko lart]