E Hënë, 11.30.2020, 08:49am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
18 FILMAT NË KONKURIM PËR PALMËN E ARTË 2014

E Premte, 05.23.2014, 05:30pm (GMT+1)KANË - Tetëmbëdhjetë filma konkurojnë këtë vit për edicionin e 67-të të Festivalit të Filmit në Kanë. Më poshtë vijojnë titujt dhe regjisorët e filmave në konkurim:

- “Sils Maria” i francezit Olivier Assayas

- “Saint Laurent”, i francezit Bertrand Bonello

- “Kis Uykusu” (“Sommeil d’hiver”), i turkut Nuri Bilge Ceylan

- “Maps to the stars”, i kanadezit David Cronenberg

- “Deux jours, une nuit”, i belgëve Jean-Pierre dhe Luc Dardenne

- “Mommy”, i kanadezit Xavier Dolan

- “Captives”, i kanadezit Atom Egoyan

- “Adieu au langage”, i franko-zviceranit Jean-Luc Godard

- “The search”, i francezit Michel Hazanavicius

- “The homesman”, i amerikanit Tommy Lee Jones

- “Futatsume no mado” (“Deux fenêtres”), i japonezes Naomi Kawase

- “Mr Turner”, i britanikut Mike Leigh

- “Jimmy’s hall”, i britanikut Ken Loach

- “Foxcatcher”, i amerikanit Bennett Miller

- “Le Meraviglie” (“La Merveille”), i italianes Alice Rohrwacher

- “Relatos salvajes” (“Wild tales”), i argjentinasit Damian Szifron

- “Timbuktu”, i mauritanezit Abderrahmane Sissako

- “Leviathan”, i rusit Andrey Zvyagintsev.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NJË MILION DOLLARË PËR UDHËTIMIN NË HAPËSIRË ME DICAPRION (05.23.2014)
PAUL MCCARTNEY E ANULON TURNEUN NË AZI (05.22.2014)
KATE WINSLET - TRE FËMIJËT NUK MË MUNGOJNË, KOHA PËR KARRIERË (05.20.2014)
HOLLIVUDI NDIHMON MUZETË (05.17.2014)
KIM KARDASHIAN DHE KANYE WEST DO TË MARTOHEN NË FIRENCE (05.17.2014)
STARTOI FESTIVALI I FILMIT NË KANË (05.14.2014)
ARTI DHE KOMERCI NË FESTIVALIN E KANËS (05.13.2014)
KËNGËT MË TË PREFERUARA NË SHBA (05.11.2014)
JOLIE-PITT, SË SHPEJTI DASMA E MARTESËS (05.08.2014)
SALLY FIELD - YLL NË BULEVARDIN E FAMËS (05.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]