E Mërkurë, 08.05.2020, 11:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
FORBES - GISELE BUNDCHEN ËSHTË MODELJA MË E PAGUAR NË BOTË

E Martë, 08.19.2014, 09:17am (GMT+1)Voal-online.ch - NEW YORK (Reuters) - Me një fitim të vlerësuar $47 milionë gjatë vitit të shkuar nga kontratat e majme dhe nga biznese të tjera, supermodelja braziliane Gisele Bundchen është modelja më e paguar në botë për të tetin vit radhas, bënte të ditur mbrëmë Forbes.com.

Gruaja 34 vjeçare e lojtarit të New England Patriots, Tom Brady dhe nënë e dy fëmijëve të vegjël, me lehtësi mundi pasuesen e saj në listë, modelen hollandeze të Victoria's Secret, Doutzen Kroes, 29 vjeçe, me fitimin $8 milionë dhe brazilianen tjetër të Victoria's Secret 'angel' Adriana Lima, 33 vjeçe, me të njëjtën shumë fitimi.

Bundchen ka kontrata me H&M, Chanel dhe me dizajnern Carolina Herrera, me stë tjerësh, si dhe ka kontrata dizajni për veshje dhe sandale.


Britanikja Kate Moss, 40 vjeçe, ishte ndër fitueset kryesore me $7 milionë, sikurse amerikania Kate Upton, 22 vjeçe, e cila është e re në listën e pesë fitueseve kryesore.

Në listën e 21 më të paguarave janë të reja anglezja Cara Delevingne, 22 vjeçe, amerikania Karlie Kloss, 22 vjeçe e të tjera.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FOTOT E FUNDIT TË ROBIN WILLIAMS - SHKREPUR 24 ORË PARA VDEKJES (08.15.2014)
U NDA NGA JETA AKTORJA LEGJENDARE LAUREN BACALL (08.15.2014)
SHUHET AKTORI ROBIN WILLIAMS (08.12.2014)
BRENDAN GLEESON NË FILMIN E RI CALVARY (08.10.2014)
BEYONCE NDEROHET ME ÇMIM NGA MTV (08.09.2014)
RADCLIFFE PAS HARRY POTTER - I KTHEHET 'REALITETIT' (08.06.2014)
MINORITETET S'PËRFAQËSOHEN SA DUHET NË FILMAT E HOLLYWOODIT (08.06.2014)
'GUARDIAN OF GALAXY' - MË I PËLQYERI NË BOTË (08.05.2014)
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA (08.04.2014)
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER (08.03.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]